DENİZLİ İL MEM ARGE

AB’yi Öğreniyorum Yarışması İl Finalistleri Ankara’ya Ödül Törenine Gidiyor

“Öğrenciler AB’yi Öğreniyor Projesi” 25 Aralık 2014 tarihinde Avrupa Birliği ve Dış İlişkiler Genel Müdürlüğü sorumluluğunda uygulanmaya başlanmıştır. Proje iki yıl sürecek şekilde planlanmıştır. Bu yıl projenin ikinci ayağı yürütülmektedir.
AB’yi Öğreniyorum Yarışması İl Finalistleri Ankara’ya Ödül Törenine Gidiyor

Proje kapsamında tüm Türkiye genelinde 7. Sınıf öğrencileri için resim, 8. Sınıf öğrencileri için slogan ve 9. Sınıf öğrencileri için kısa öykü yarışmaları düzenlenmiştir. Ayrıca Denizli’nin de içinde olduğu AB Bilgi Merkezi bulunan 21 ilde 10. Sınıflar arası bilgi yarışmaları düzenlenmiştir.

Resim yarışmasında il birincisi Duacalı Ahmet Güdücü Ortaokulu’ndan Cevriye Nur EVCİ, slogan yarışmasında il birincisi Babadağ Müşerref Yılmaz Ortaokulu’ndan Eda MUSLU, kısa öykü yarışmasında il birincisi Pamukkale Cumhuriyet Anadolu Lisesi’nden Gamze YERGİN olmuştur. Bilgi yarışmasında ise il birincisi Merkezefendi Aydem Fen Lisesi’nden Öykü Işık GÜZ, Fatma Nur DOĞU, Murat Can TAHRA, Sevim Zeynep KÜÇÜKÇAL öğrencilerimiz olmuşlardır.

 

İl birincisi olan öğrencilerimiz, danışman öğretmenleri ve okul müdürleri 25-26 Mayıs 2016 tarihinde Ankara’da yapılacak olan bilgi yarışması ve ödül törenine katılacaktır. Türkiye genelinde dereceye giren öğrenciler ve danışman öğretmenleri 5 günlük Avrupa Gezisi ile ödüllendirilecektir. 

MEHMET AKİF ERSOY MAHALLESİ 29 EKİM BULVARI 50.SOKAK NO.2 MERKEZEFENDİ / DENİZLİ - 0 258 265 55 54

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.